Pas nominimit në VMA, Ava Max paralajmëron dy projekte muzikore përnjëherësh

By

“Sweet but Psycho”, quhet kënga e saj e cila e ka zënë vendin e dytë në top listat e muzikës së Britanisë së Madhe.

Ajo është shqiptare e lindur në Wisconsin të Shteteve të Bashkuara, dhe nofkën e ka Ava Max.

E pikërisht kjo këngë e nominoi për herë të parë për MTV Video Music Awards, pjesë e kategorisë ‘Artisti i ri më i mirë’.

Ndonëse ky është një zhvillim i rëndësishëm për karrierën e 25 vjeçares, gara në këtë kategori paraqitet e fortë për shqiptaren, pasi të nominuar janë Billie Eilish dhe Lil Nas X.

E pas gjithë euforisë së nominimit, Ava Max u drejtua për në Instagram dhe të njoftojë të gjithë ndjekësit e saj, që tashmë ka gati për të lansuar dy projekte muzikore.

“Dy këngë për dy ditë” – shkruan ajo në postimin e saj në Instagram. /Prive.al

View this post on Instagram

Two songs in two days. You ready? 🌌 #BST

A post shared by Ava Max 🔮 (@avamax) on

Artikuj të ngjashëm