Pas ndryshimit drastik, Bella Hadid rikthehet në origjinalitet

By

Modelja e famshme Bella Hadid dhe këngëtari The Weeknd, janë ndarë përsëri! 22 vjeçarja supermodele dhe këngëtari 29 vjeçar, fitues i çmimit Grammy, lanë vendosur t’i ndajnë rrugët, një vit pasi revista amerikane E!News ekskluzivisht raportoi se dyshja janë pajtuar sërish, sepse nëse nuk ju kujtohet, ata edhe njëherë ishin ndarë!

Image result for bella hadid and weeknd

Bella Hadid kohët e fundit ka luajtur shumë me flokë. Ajo është shprehur më parë se ajo është një bionde natyrale, por ajo i ngjyros flokët e saj prej vitesh, dhe gjithmonë ka qenë një mënyrë e thjeshtë për ta dalluar prej motrës së saj më të madhe, Gigi Hadid

Bella Hadid is seen on August 9 2019 at Los Angeles.

Megjithatë, ajo kohët e fundit ndau një foto të vetes me flokët e artë që duket se janë më afër ngjyrës së saj natyrale. Dhe tani duket sikur ajo ka hapur ngjyrën e saj ende më shumë.

Modelja ishte fotografuar në Los Angeles më 13 Gusht, dhe megjithëse flokët e saj ishin nën një kapelë bejsbolli, flokët bionde ishin të dukshme.

 Bella Hadid is seen on August 13 2019 at Los Angeles

Mirëpo kjo duket të ketë qenë vetëm një fazë, sepse me të hyrë në vjeshtë ajo ndryshoi ngjyrën e flokëve përsëri. Ajo debutoi me flokët e errët, me ato që jemi mësuar ta shohim gjatë Javës së Modës në Paris.

Balenciaga : Runway - Paris Fashion Week - Womenswear Spring Summer 2020

Në një intervistë për Harper’s Bazaar ajo tha:

“Sinqerisht, thjesht kam nevojë për një ndryshim në jetën time. Unë mendoj se kur ngjyrosni dhe shkurtoni flokët ju heq shumë kujtime të së kaluarës. Kur isha 13 vjeç,un i preva flokët të shkurtra dhe i leva shumë të errëta, ndihesha si vetvetja. Pastaj kur isha 15 vjeçe, i shkurtova ende më shumë dhe e leva ato blu në të zezë. Doja të rikthehesha në atë kohë, dhe ta jetoja përsëri.”

Burimi: Elle.com

Artikuj të ngjashëm