Pas ndarjes, Miley Cyrus i dedikon këngë bashkëshortit!

By

Këngëtarja Miley Cyrus është rikthyer me një këngë të re menjëherë pas lajmeve bombastike që përfshinë mediat rozë për ndarjen nga burri i saj, aktori Liam Hemsworth.

Miley sapo ka lansuar këngën e saj të fundit “Slide Away” – dhe tingëllon sikur çdo fjalë i është dedikuar ndarjes së saj.

Ndërsa ndarjen Liam dhe Miley e bënë publike fundjavën e kaluar, pas tetë muajsh martesë.

Menjëherë pas njoftimit, Miley është parë duke u puthur me Kaitlynn Carter, një yll shfaqjeje televizive, në një jaht gjatë pushimeve në Itali.

Më poshtë edhe teksti në anglisht i këngës së Cyrus e cila së fundmi, ka performuar edhe në Kosovë në festivalin Sunny Hill.

[Intro]
Woo-ooh, woo-ooh, woo-ooh
Woo-ooh, woo-ooh, woo-ooh

[Verse]
Once upon a time, it was paradise
Once upon a time, I was paralyzed
Think I’m gonna miss these harbor lights
But it’s time to let it go
Once upon a time, it was made for us
Woke up one day, it had turned to dust
Baby, we were found, but now we’re lost
So it’s time to let it go

[Pre-Chorus]
I want my house in the hills
Don’t want the whiskey and pills
I don’t give up easily
But I don’t think I’m down

[Chorus]
So won’t you slide away
Back to the ocean, I’ll go back to the city lights
So won’t you slide away
Back to the ocean, la-la-la, you’ll slide away
So won’t you slide away
Back to the ocean, I’ll go back to the city lights
So won’t you slide away
Back to the ocean, la-la-la, you’ll slide away

[Verse]
Once upon a time, it was paradise
Once upon a time, I was paralyzed
Think I’m gonna miss these harbor lights
But it’s time to let it go
Once upon a time, it was made for us (For us)
Woke up one day, it had turned to dust
Baby, we were found, but now we’re lost
So it’s time to let it go

[Pre-Chorus]
Move on, we’re not 17
I’m not who I used to be
You say that everything changed
You’re right, we’re grown now

[Chorus]
So won’t you slide away
Back to the ocean, I’ll go back to the city lights
So won’t you slide away
Back to the ocean, la-la-la, you’ll slide away
So won’t you slide away
Back to the ocean, I’ll go back to the city lights
So won’t you slide away
Back to the ocean, la-la-la, you’ll slide away

[Outro]
Move on, we’re not 17
I’m not who I used to be
You say that everything changed
You’re right, we’re grown now

Artikuj të ngjashëm