Pas ndarjes, Angelina Jolie dëshiron të adoptojë fëmijë nga…

By

Angelina Jolie duket se është e vendosur për të adoptuar fëmijën jetimë nga Siria

Aktorja dëshiron adoptimin e një fëmije në Sirinë e shkatërruar nga lufta nga një ‘nënë e vetme’, thonë miqtë e saj.

Aktorja amerikane dhe tanimë ish bashkëshorti i saj, Brad Pitt, kishin për qëllim të shpëtonin një fëmijë të refugjatëve përpara se të ndaheshin dy vjet më parë, njofton Klan Kosova.

Por tani ylli 43 vjeçar, synon të shkojë vetëm – edhe pse çifti ende po lufton për kujdestarinë e gjashtë fëmijëve që ata kanë.

Një burim i afërt me Angelina konfirmoi: “Ajo gjithmonë ka dashur të ndihmojë një fëmijë nga Siria dhe se do të fillojë adoptimin e fëmijës”.

Artikuj të ngjashëm