Pas mbidozës gati se fatale, Demi Lovato përlot me performancë në “Grammy 2020”

By

Në qershor të vitit 2018, Demi Lovato bëri diçka që yjet e popit nuk duhet të bëjnë: tregoni të vërtetën e vështirë.

Ish aktorja e Disney kishte luftuar në sytë e publikut me varësinë ndaj drogës, por ajo do të ndërtonte gjithashtu një narrativë për të kapërcyer atë varësi, me vargje dhe një dokumentar që dëshmon për gjashtë vjet se ishte esëll. Pastaj ajo ndryshoi historinë. “Ne kemi qenë në këtë rrugë më parë,” ajo këndoi në një këngë të re, “Sober.” “Më vjen keq, nuk jam më esëll.” Një muaj më vonë, ajo u shtrua në spital për një mbidozë gati-fatale.

Lovato ka mbajtur një profil të ulët që nga shtrimi në spital, por ajo është rikthyer tani, me një mesazh më kompleks se kurrë më parë.

Në Grammys të Dielën, ajo dha shfaqjen e saj të parë në një vit e gjysmë, dhe pritjet mund të ishin për një spektakël triumfues ose të paktën shpresues. Lovato e dha atë, në një farë mënyre. Por ajo bëri edhe diçka më të fuqishme.

Muzika është “gjëja më shëruese në botë”, tha Alicia Keys në krye të natës. Por Lovato, me një stil jashtëzakonisht të lëvizshëm, hodhi mesazhin motivues. Ajo debutoi një këngë që thoshte që të kënduarit, në të vërtetë, nuk do të rregullonte gjithçka.

Lovato tha që ajo regjistroi këngën, “Anyone”, katër ditë para mbidozës së saj. Është e lehtë të besosh që dikush afër vet-shkatërrimit e krijoi atë. Tekstet janë një rënie e dëshpëruar, një litan i përpjekjeve të dështuara për të gjetur lehtësim.

Ndiqni në videon e mëposhtme.

Për grimin e saj në këtë natë u kujdes Mario Dedivanovic, për të cilën ai hodhi disa postime në llogarinë e tij në Instagram duke e komplimentuar për forcën dhe bukurinë e saj.

View this post on Instagram

♥️ Effortless radiance tonight on @ddlovato for the #Grammys using @yslbeauty: EYES: • Mascara Volume Effet Faux Cils: N. 1 High Density Black • Eyeliner Effet Faux Cils Shocking: N. 1 Black • Sequin Crush Eyeshadow: N. 1 Legendary Gold, N. 4 Explosive Brown LIPS: • Rouge Pur Couture in 125 FACE: • All Hours Foundation: B 30 Almond • All Hours Setting Powder: B30 Almond • Touche Éclat Blur Primer: Silver • Touche Éclat High Cover Concealer: N. 1.5 Beige • Couture Blush: N. 9 Rose Lavalliere • Couture Highlighter: N. 3 BROWS: • Couture Brow Mascara: N. 1 Glazed Brown, • Couture Brow Slim Pencil: N. 5 Brun Ombre #yslbeauty #yslbeautypartner #MakeupByMario hair @paulnortonhair @luxurylaw

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on

 

Artikuj të ngjashëm