PAS DY VITEVE, SHQIPËRIA PREK FINALEN!

By

Pasi gjatë dy edicioneve të kaluara Shqipëria nuk arriti të kaloj në finale, Elhaida kalon provën e parë.

Kënga ‘I’m alive’ preu biletën e finales dhe kombi jonë do arrij të këndoj edhe të shtunën.

Shqipëria u kualifikua e para në finale, ndërsa nga gjysmëfinalja e parë shkojnë:Armenia, Rusia, Greqia, Estonia, Rumania, Hungaria, Gjeorgjia, Serbia dhe Belgjika.

Të enjten zgjidhet 10 finalistë tjerë ndërsa direkt në finale shkojnë: Austria,Britania e madhe, Australia, Franca, Gjermania, Italia dhe Spanja./Prive.al

eurovision

Artikuj të ngjashëm