Pas Dua Lipës dhe Bella Hadid e bëjnë edhe Morena me Elvanën

By

Disa vite më parë, Dua Lipa doli në skenë në MTV EMA  në Sevilje, Spanjë për të performuar këngën e parë nga albumi i saj asokohe i ri, “Don’t Start Now”.

Dua Lipa performing during the 2019 MTV EMAs

Për këtë rast, ylli i pop-it veshi një kostum të zi të bërë me porosi nga Mugler dhe i përbërë nga një sytjena bandeau e sipërme me një trup me mëngë të gjata me prerje të mëdha në gjoks, bark dhe shpinë. Lipa e kompletoi look-un e saj me një palë geta të tejdukshme, të veshura më parë nga Bella Hadid në pasarelën e markës për pranverën 2020.

Dy muaj para performancës, Hadid i gërshetoi getat e saj në një version alternativ të ansamblit të Lipa-s që nuk ishte aty gjatë Javës së Modës në Paris.

bella-hadid-muglerbella-hadid-mugler

Geteve interesante dhe shumë atraktive nuk i rezistoi dot as Elvana Gjata e cila një shtator  realizoi edhe një fotosesion.

Më e fundit që i solli në versionin e sja getat nga Mugler ishte edhe Morena Taraku e cila solli një stil pak më sportiv me veshjen e saj. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm