Pas divorcit mediatik: Erjona Sulejmani thumbon keq Blerim Xhemajlin

By

Mbrëmjen e së dielës në Rusi është zhvilluar ndeshja e Kampionatit Botëror në mes Brazilit dhe Zvicrës, ku siç dihet në skuadrën e Zvicrës luajnë 3 shqiptar ndërmjet tyre edhe futbollisti i njohur Blerim Xhemajili.

Tanimë Erjona Sulejmani, ish gruaja e Blerim Xhemajlit që luan për kombëtaren Zvicerane,  është pjesë e emisionit sportive në RTSH, ku dhe komenton ndeshjet që luhen në Kampionatin Botëror.

Mbrëmjen e djeshme asaj i është dashur të komentojë edhe performancën e ish bashkëshortit të saj.

Ndonëse nuk ka nguruar të jap një koment, Erjona ka zgjedhur ta injorojë atë duke mos ja përmendur fare emrin dhe duke e thumbuar keq për paraqitjen e tij në fushë.

“Numri 15 (Xhemaili) m’u duk pak i lodhur në fushë. Sigurisht ai arriti të marrë një barazim me vlerë, por gjithsesi i lodhur ishte”, ka thënë Erjona.

Artikuj të ngjashëm