Partneret e futbollistëve të famshëm shqiptarë, që gjithmonë shkëlqejnë në fotografi (FOTO)

By

I shohim të vrapojnë në fushën e blertë në kërkim të fitores, por dimë shumë pak për jetën e tyre private. Shumica jetojnë jashtë vendlindjes dhe tregohen shumë të rezervuar lidhur me raportet e tyre të dashurisë dhe mediat janë gjithnjë në vrapim për të zbuluar të dashurat e tyre.

Por jo me të gjithë ndodh kështu. Disa nga emrat më të famshëm të sportit shqiptar, tashmë kanë marrëdhënie të konsoliduara dhe të kurorëzuara në martesë.

Një detaj që bie në sy janë vajzat që lojtarët kuq e zi kanë në krah, njëra më e bukur se tjetra. Ato janë vajza me një profil të ulët publik pavarësisht se partnerët e tyre kanë famë jo vetëm brenda vendit por edhe jashtë, meqë luajnë për ekipe të mëdha botërore por edhe për kombëtaret e shteteve ku zhvillojnë karrierën e tyre.

Më poshtë po ju sjellim “nuset” më të bukura që mbajnë në krah djemtë e kombëtares kuq e zi.

Pa dyshim Leonita Lekaj, gruaja e Granit Xhakës e cila është shqiptare!

Arbnora Nuredini, e fejuara e Taulant Xhakës dhe nusja e dytë e familjes së famshme Xhaka

Valon Behrami dhe skiatorja zvicerana Lara Gut

https://www.instagram.com/p/BmbfdDwhHmY/?taken-by=laragutofficial

https://www.instagram.com/p/BmJIYS2BTTs/?taken-by=laragutofficial

 

Artikuj të ngjashëm