Paris Hilton pretendon se ajo ishte abuzuar seksualisht në një shkollë në Utah

By

Paris Hilton ka folur për një periudhë të errët të jetës së saj.

Modelja 41-vjeçare u rrëfye për abuzimin që ajo pësoi si adoleshente kur ishte në shkollën “Provo Canyon” në Utah.

“Në shkollën Provo Canyon, u zgjova në mes të natës nga stafi meshkuj që më futën në një dhomë private dhe më kryenin ekzaminime të qafës së mitrës në mes të natës”, shkroi ajo në Tëitter.

“E privuar dhe e mjekuar rëndë, nuk e kuptoja se çfarë po ndodhte. U detyrova të shtrihesha në një tavolinë të mbushur, të hapja këmbët dhe t’i nënshtrohesha ekzaminimeve të qafës së mitrës. Qava ndërsa ata më mbanin poshtë”.

Biznesmenaj poashtu tha se ajo nuk mendon se abuzimi i saj i supozuar ishte një incident i izoluar.

“Më dhunuan dhe po qaj ndërsa e shkruaj këtë sepse askush, veçanërisht një fëmijë, nuk duhet të abuzohet seksualisht. Më vodhën fëmijërinë dhe më vret kjo po ndodh akoma me fëmijët e tjerë të pafajshëm”, shkroi Paris.

Në marsin e vitit 2011, Hilton pati dëshmuar për abuzimin e supozuar që ajo pësoi në shkollën me konvikt në një sallë gjyqi në Utah.

Dëshmia e saj ishte në mbështetje të një projekt-ligji të fokusuar në përfundimin e abuzimit në institucionet e kujdesit të bashkimit të shtetit.

Artikuj të ngjashëm