Para se të nis një koncert, kjo është e vetmja gjë që Robert Berisha e do!

By

Kur jemi pranë finalizimit të punëve të rëndësishme, të gjithë kemi kërkesa dhe dëshira.

Por është interesante t dëgjojmë edhe se çfarë bëjnë e cila është rutina e këngëtarëve, para se të dalin në publik e të performojnë për qindra njerëz!

Këtë na e zbuloi sa i përket vetes së tij, këngëtari Robert Berisha gjatë një interviste në Prive, u u përgjigj për “25 pyetje”.

“I lutem zotit t punojë teknika dhe zërimi të jetë mirë. Se a janë 5-së veta apo 10-te veta në koncert nuk mërzitem, dua që teknikisht të jetë gjithçka në rregull meqë unë këndoj vetëm live”, ka thënë Berisha.

Ai po ashtu ka rrëfyer se ka pasur probleme shëndetësore dhe kordat e zërit i ishin ftohur dhe cdo natë i lutej Zotit që ta ndihmonte ta përfundonte koncertin. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm