Pak orë para Met Gala – rikujtojmë yjet që u veshën më së miri gjatë vitit të kaluar

By

Derisa vetëm pak orë na ndajnë nga ceremonia e Met Gala që pritet të mbahet sonte me temën “Camp”, pse të mos i rikujtojmë disa nga veshjet e yjeve vitin e kaluar?

“Love the Sales” ka bërë një sondazh dhe në bazë të pëlqimeve që fotografitë e yjeve kanë marrë ka renditur dhjetë veshjet më të mira të Met Gala të vitit 2018 që e kishte temën “Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”.

10. Nicki Minaj, Oscar de la Renta

1.9 milionë pëlqime

9. Jennifer Lopez, Balmain

2.1 milionë pëlqime

8. Kendall Jenner, Off-White

2.4 milionë pëlqime

7. Kim Kardashian, Atelier Versace

3.1 milionë pëlqime

6. Blake Lively, Atelier Versace

3.2 milionë pëlqime

5. Kylie Jenner, Alexander Wang

3.3 milionë pëlqime

4. Zendaya, Atelier Versace

3.9 milionë pëlqime

3. Ariana Grande, Vera Wang

3.9 milionë pëlqime

2. Gigi Hadid, Atelier Versace

4.1 milionë pëlqime

1. Rihanna, Maison Margiela by John Galliano

4.8 milionë pëlqime

Artikuj të ngjashëm