Paditet artisti i famshëm në një padi prej 20 milionë dollarësh

By

Një padi e re që akuzon Trey Songz për sulme seksuale, përfshirë përdhunimin “brutal”, u ngrit në Los Angeles të martën.

Viktima e supozuar, e cila përshkruhet si “Jane Doe” në dokumentet gjyqësore të siguruara nga Page Six, kërkon 20 milionë dollarë dëmshpërblim.

Gruaja e paidentifikuar pretendon se kishte një marrëdhënie të rastësishme dhe “herë pas here seksuale” me këngëtarin, por pretendon se gjërat morën një kthesë të errët më 24 mars 2016, kur ai e përdhunoi atë analisht.

Dokumentet e gjykatës thonë se ajo dyshohet se kërkoi dhe mori kujdes të menjëhershëm mjekësor urgjent pas incidentit, për të cilin ajo pretendon se ndodhi gjatë një feste në West Hills, Kaliforni.

Paditësi pretendon se Songz, emri i vërtetë i të cilit është Tremaine Neverson, u shndërrua në një “përdhunues të egër” sapo ata hynë në një dhomë gjumi.

Gruaja dyshohet se “bërtiti nga dhimbja” dhe “i lutej” këngëtarit të ndalonte, sipas dokumenteve të gjykatës.

Paditësja pretendon se ajo u largua nga shtëpia menjëherë pas sulmit dhe thotë se shoferi i saj Uber e ridrejtoi atë në një spital aty pranë pasi ajo ishte “në ankth”.

Sipas padisë, ajo mbërriti në Njësinë e Kujdesit Emergjent të Qendrës Mjekësore Providence Joseph në mesnatën e 25 marsit dhe pretendon se mjekët i thanë asaj se kishte “çarje të rënda anale që mund të kërkonte operacion” si rezultat i sulmit.

Gruaja deklaron në dokumentet e gjykatës se ajo fillimisht nuk i dha policisë që hetonte incidentin emrin e Songz-it, sepse ishte në shok dhe “nga frika për jetën e saj”.

Viktima e supozuar pretendon se ka pësuar “shqetësim të rëndë emocional”, të cilin ajo thotë se është shfaqur si “frikë, ankth, poshtërim, depresion dhe lëndime të tjera fizike dhe emocionale, si dhe dëme (ekonomike dhe joekonomike).

Avokati i Songz i mohoi këto deklarata dhe u shpreh: “Nuk është e vështirë të shihet se çfarë po ndodh këtu dhe është turp për viktimat e vërteta të sulmeve seksuale. Pretendimet në këtë ankesë janë të rreme. Trey mezi pret që faktet të transmetohen plotësisht”.

Edhe pse përfaqësuesi i Songz pretendon se klienti i tij është i pafajshëm, këngëtari i hitit “Slow Motion” ka një histori të akuzave për sjellje të pahijshme seksuale, të cilat ai i ka mohuar.

Artikuj të ngjashëm