Oscars 2021: Anthony Hopkins – aktori më i mirë

By

Anthony Hopkins është “Aktori më i mirë” në Oscars 2021.

“The Father” është filmi nga i cili artisti u shpall fitues në këtë kategori.

Kjo është hera e dytë që 83 vjeçari fiton Oscar si aktori më i mirë pasi në vitin 1994 ai fitoi me filmin “The Silence of the Lambs”.

Në një intervistë për “New York Times” ai kishte thënë se aktrimi në “The Father” është diçka e lehtë dhe e mrekullueshme për atë.

Artikuj të ngjashëm