Nusja tekanjoze: Kjo ishte kërkesa e Meghan Markle para dasmës, që pallati s’ia pranoi

By

Sikur të gjitha nuset edhe ajo donte që çdo aspekt i dasmës së saj të ishte perfekt e po ashtu edhe vendi ku do martohej.

Dhe nusja mbretërore Meghan Markle, s’mund të kërkonte vend më të bukur se sa Kështjella Windsor e cila është një vend piktoresk e shumë i rëndësishëm për familjen mbretërore.

Meghan Markle walked down the aisle as she arrived in St George's Chapel at Windsor Castle for her wedding to Prince Harry

Por i vetmi problem ishte sigurisht, aroma që mban kjo kështjellë. Sipas urimeve pranë familjes mbretërore, aroma e mykut në këtë kështjellë që daton nga shekulli i 15-të, nuk i pëlqente aspak Dukeshës së Suseksit, e cila kishte kërkuar që të vendosen aty aromatizues para se mysafirët të arrinin, shkruan Daily Mail, transmeton Prive.

The Duke and Duchess of Sussex were pictured leaving Windsor Castle for their Frogmore House reception. They now plan to live in an estate near Frogmore House

Mirëpo kërkesa e Dukeshës nuk është përfillur nga Pallati Mbretëror i Buckingam me arsyetimin ky ishte një vend ku adhurohej mbretëresha dhe aty familja mbretërore ka kryer plot ceremoni që nga viti 1475 dhe nëse ky vend ishte i mirë mjaftueshëm për ta, është mjaftueshëm i mirë edhe për Meghan.

Meghan's big day was held inside the 15th century St George's Chapel in Windsor. The request to use atomisers – hand-held devices for spraying water or perfume – specifically came from Meghan’s office at Kensington Palace

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm