Nuk e uron Vitin e Ri! Producenti i njohur shqiptar sqarohet publikisht (FOTO)

By

Këto ditë festash kanë qenë të mbushura me urime të shumta në rrjete sociale, të cilat pashmangshëm kanë ardhur edhe nga fytyrat publike.

Megjithatë, një emër i njohur i muzikës shqiptare nuk ka vepruar njejtë dhe për këtë gjë, ka kërkuar mirëkuptim në mënyrë indirekte.

Fjala është për producentin Don Arbas, vëllain e këngëtares së njohur Arta Bajrami i cili përmes një postimi ka sqaruar se nuk e feston e as nuk e uron Vitin e Ri, si për të shmangur çdo lloj të keqkuptimit mes tij dhe rrethit të njerëzve që i njeh.

 

View this post on Instagram

 

Keep it real

A post shared by Don Arbas (@iamdonarbas) on

Besohet se ky qëndrim buron nga orientimi dukshëm më fetar të cilin producenti e ka marrë viteve të fundit duke iu përkushtuar në mënyrë më të devotshme fesë.

Teksa secili jeton e vepron me bindjet e tij, pa dyshim se edhe ky qëndrim i Don Arbasit duhet mirëkuptuar në formë të plotë./Prive.al

Artikuj të ngjashëm