Nora Istrefi në Australi, kush ishte prapa turit të këngëtares?

By

Agjenda e këngëtarëve tanë është gjithnjë e mbushur me koncerte në Zvucër, Amerikë e Gjermani. Kjo për t’iu gjendur sa më afër bashkëkombësve që duan të çmallen me tingujt e muzikës shqipe dhe të takojnë idolët e tyre për nga afër.

Por është edhe një komunitet i madh shqiptarësh dhjetëra mijëra kilometra larg. Kontinenti i Australisë ndër vite ka mirëpritur estradën shqiptare në festa e organizime të ndryshme.

Drejt këtij kontinenti të largët mori rrugë së fundmi edhe Nora Istrefi. Kush u kujdes që gjithçka të ishte në nivelin më optimal?

Ndiqni të plotë intervistën e këngëtares në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm