Nora Istrefi e Robert Berisha bëhen shtetas shqiptarë! S’kanë më nevojë për viza…

By

Një gjë është e sigurt: ata nuk bëjnë më pjesë në mesin e qytetarëve kosovarë, që më s’do të kenë nevojë të presin në ambasadat e shteteve europiane për viza.

Dy artistët kosovarë, Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë fituar nënshtetësinë e Shqipërisë.

Dyshja e njohur posedojnë nën emrat e tyre pasaportat e shtetit shqiptar, derisa tani mund të udhëtojnë lirshëm në vendet e zonës Schengen në BE, pasi që për Shqipërinë Unioni i ka liberalizuar vizat.

Nora e Roberti aktualisht ndodhen në Tiranë, derisa këngëtari po e sfidon veten si valltar në spektaklin Dance With Me – që shfaqet në TV Klan. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm