NOIZY PRETENDENTI KRYESOR PËR TA FITUAR TOP FEST!

By

Në kohët e sotme muzika ka filluar të matet me klikime në YouTube e shpeshherë këto statistika kanë treguar që janë baza kryesore për ta vlerësuar një këngë.
E nëse bazohemi tek shikimet në festivalin e muzikës moderne Top Fest nga këngët e prezantura deri më tani ai që del të jetë triumfuesi ka një emër.
Noizy ka arritur të grumbullojë rreth 450 mijë shikime në një kohë shumë të shkurtër me duetin e tij me Elgit Dodën.
Ndërsa emrat e tjera akoma nuk e kanë kaluar pragun prej 100 mijë klikimeve.
E veçanta e Top Festit është këndimi Live që për Noizyn kjo nuk paraqet frikë pasiqë kohë më parë edhe ka kënduar në të njëtën skenë dhe është treguar goxha i zoti përdallim prej shumë kolegëve të tij që akoma nuk i kemi dëgjuar të intepretojnë me orkestër./Prive.al

Artikuj të ngjashëm