Noizy i hap letrat, si kurrë më parë flet për Unikkatilin dhe Gold AG

By

U komentua shumë kohëve të fundit. Dedikimi i këngës, koincidenca në datën e publikimit dhe jo vetëm ishin disa prej pikave për të cilat u përfol Noizy.

Reperi si kurrë më parë, përmes një postimi në Instagram ka sqaruar gjithçka në versionin e tij.

Në një shkrim të gjatë, ai ka bërë thirrje të mos rrahen me njëri-tjetrin grupe të fansave dhe ka sqaruar se me Unikkatilin nuk ka asgjë keq.

Noizy pjesën më të madhe të shkrimit ia ka kushtuar relacionit me Gold AG, duke mohuar se ‘Ju njoh mir’ i dedikohej atij dhe duke mohuar poashtu faktin se preshevari e ka mbrojtur në Prishtinë, siç kishte deklaruar ky i fundit pak ditë më parë në Wazzup të Klan Kosova.

Rigelsi ka pranuar se relacioni i tij me Gold AG s’është si dikur dhe kjo, falë vendimit të tij. /PRIVE.AL/

Ky është shkrimi i tij i plotë:

Noizy – The Baddest.. Arsyja Qe Doja ta nxirrnim ne te njejten dite Me unikatilin esht per argetim, per dashuri te muzikes asgje me
Shume, sot me erdhi 1 masazh Qe Disa te rinj Jan rrahur ndermes veti per ceshtje grupesh, nuk duhet te tejkalohet kufiri, ne jemi artist dhe bejm muzike per fansat tone,
Nese do kisha dicka me unikatilin deri tani do e kisha thon haptas ashtu sic kam thon per tjeret, Kenga JU NJOH Mir nuk Ishte per Gold AG, nese e lexoni tekstin thot, Ku Jan hup krejt repeat me b*le prej rrepit u bon popullore, pika pare un prej kur e njof gold AG ai ka qen I njejti si sot Qe do te thot ai nuk ka ndrru, ai esht I njejti golld, Por Disa Njerz kan qef ta marrin si diss ajo esht e drejta tyre, kur them ne keng ato lajkat e juja kishe p none… Nuk Po flas per lajka ne fcb ?, Por ne shqiperi e perdorim fjalen lajka ndryshe, Qe ne ket rast esht perdor me kuptimin “ato filmat e juja kishe p none” Por golldi e ka marr sikur flas per like, un mbase bej gabime Qe I kendoj makinave Por nuk I kendoj lajkave en YouTube, kendoj per ato gjera Qe jetoj Cdo dite, nuk mund te shtirem si dikush Qe sjam dhe te them Qe jeta esht e veshtire, sepse nuk esht me si me pare, fale punes Qe bej per Cdo dite, gjith ato net pa gjume me ne fund mu shperblyen, Por me sa duket Ky fakt I pengon Disa, nese gold AG ka qen qaq vlla sa thot per mu ate here do me kishte thirr ne tel si vlla, dhe mem pyt si esht puna, jo me
Bo Kong ne heshtje per lajka ?. Plus Disa dit para se te dal Kenga jemi takuar tek premiera filmit blerimit dhe me ka thon si je vlla ? as nuk me pyeti per kengen JU NJOH MIRE, dhe mbas Disa ditesh del kenga pa hile.. “Shum burrerore si mendoni ju?: Ceshtja Qe gold mka mbrojt ne pristine ?. Ne prishtine kam shku vet I 20, gold Se kam taku kurr perpara asaj dite, kur kena dal ne mes prishtines dhe jena ul ne kafe, ka ardh dhe gold Ag tu thon Se jam me ty, Por goldin Se ka thirr kush me ardh mem mbrojt mu ?, ktu e 10000 vjet nuk e thirri goldin mem dal mu zot, jo goldin Por kerkan sa ti kem shokt e grupit, golldi ka qen thjesht 1 shok Qe Jena taku ndermjet dikujt tjeter, kaq, Se kam vlla as kushri sic pretendon ai, Kisha respect dikur per te, tani thjesht zdua te merrem mo me ket pune, personalisht jam habit na veprimi qe ka bo, shyqyr qe nuk ishte diss, nese do me pyesnin per keto veshtje ne tv do e degjoni taman pjesen time te historise. Ky ishte ni shpjegim per gjithe fansat. 

Artikuj të ngjashëm