Një yll tjetër i shtohet shëtitores së famshme “Hollywood Walk of Fame”

By

Një yll i ri është shtuar në shëtitoren e famshme!

Jean Smart, e diplomuar në shkollën e mesme Ballard dhe në Universitetin e Uashingtonit, u nderua me yllin e 2721-të në Hollywood Walk of Fame.

70-vjeçarja, e cila ka aktruar për gjashtë dekada dhe ka fituar katër çmime Emmy, iu bashkua në ceremoni nga bashkë-ylli i saj i “Hacks” Hannah Einbinder dhe aktori Joe Mantegna.

Smart, me origjinë nga Seattle, ka luajtur në Broadway dhe në kamera, më i njohur për rolet në “Frasier”, “The Brady Bunch Movie”, “Samantha Who?” “24”, “Kim Possible”, “Fargo”, “Legion”, “Watchmen”, “Mare of Easttown” dhe tani “Hacks”, ky i fundit për të cilin ajo fitoi çmimin Emmy për aktoren kryesore të shquar në një serial komedi dhe një çmim Golden Globe për aktoren më të mirë në një seri televizive muzikore ose komedi.

Ajo është nominuar për një çmim Tony, 11 Emmy, një Screen Actors Guild Award dhe më shumë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm