Një vit nga humbja e të vëllait, Sabri Fejzullahu përlot me fjalët e tij

By

Një vit më parë, vëllai i madh i Sabri Fejzullahut ndërroi jetë. Karantinimi kishte bërë që vëllezërit të ishin të ndarë për muaj dhe dhimbja ishte e madhe.

Në nder të kujtimit të tij, Sabriu ndau një fotografi me të vëllain duke përlotur me fjalët për të.

Abej, sic e quan Sabriu ishte familjari që mbante të gjithë të bashkuar dhe këngëtari thekson se ai gjithnjë ka falur vetëm dashuri.

“O Abej o fisniku i jon qe te mori sot nji vite aj qe i besove e u mbeshtete, , i madhi Zot. Dashnija vizitat e takimet qe ti i mbajte mes nesh, mes familjareve , po shuhen abeja im se Ti sje ma per me na bashku..I lumi Ti per shpirtin tan te paster , e per dashnin ndaj njerezimit .Kurr nuk te harroj Ty o motivues i imi qe me dhe vetem mirësi”, shkruan ai. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm