Një vit i martuar, Granit Xhaka e Leonita festojnë përvjetorin e martesës

By

I bëri propozimin zyrtar e menjëherë u martuan.

Futbollisti i famshëm kosovar, Granit Xhaka dhe gruaja e tij Leonita Lekaj, po festojnë përvjetorin e parë të martesës së tyre.

Ky përvjetor vjen pak pasi Xhaka ua bëri zemrat mal të gjithë shqiptarëve duke bërë me duar simbolin kombëtar, pasi shënoi gol kundër Serbisë në ndeshjen me Zvicrën në Kampionatin Botëror.

Xhaka momentalisht ndodhet në Rusi ku po vazhdon udhëtimin në botëror, përndryshe jeta e tij zhvillohet në Angli ku edhe luan për Arsenalin në Premier Ligë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm