Një tjetër film i gjatë i shtohet kinematografisë kosovare!

By

‘Zonjusha’, ‘Të mjerët’ e ‘Me mujt e kishim bo’ janë disa nga filmat e regjisorit Genc Berisha, mirëpo puna e tij nuk ndalon me kaq.

Këto ditë pritet të nis xhirimi i projektit kinematografik ‘Diamanti’, nga produksioni ‘A&G’.

Skenaristë në këtë film janë Besart Sllamniku dhe Lulzim Bucolli, dhe fabula e saj do të jetë e ndërlidhur me ‘Zonjusha’, që do të trajtohet si një pjesë e dytë e saj.

Në fund të muajit nisin xhirimet, teksa premierën do ta ketë në verën e 2018-tës./Prive.al

Artikuj të ngjashëm