Një lajm fantastik për fansat e “Squid Game”!

By

Krijuesi i “Squid Game”, Hwang Dong-hyuk ka konfirmuar se do të bëjë një sezon të dytë të dramës së suksesshme të Netflix.

Reagimi ndaj serialit e ka lënë atë me “nuk ka zgjidhje” përveçse të bëjë një tjetër, tha Hwang në një ngjarje në tapetin e kuq për “Squid Game” në NeueHouse në Los Angeles të hënën.

“Ka pasur kaq shumë kërkesë, dashuri dhe vëmendje për sezonin e dytë, kështu që ndjej se nuk kam zgjidhje tjetër veçse të bëj një sezon të dytë”, tha ai.

“Kam një ide të përafërt për këtë, por mendoj se është shumë herët për të thënë se kur dhe sa konkretisht. Por unë mund t’ju premtoj këtë — Gi-hun do të kthehet dhe ai do të bëjë diçka për botën.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm