Një baladë e dhimbshme dashurie, e dëgjuat këngën e re të Gilit?

By

Pas një kohe të gjatë, këngëtarja e famshme shqiptare Gili, solli një këngë solo.

E rikthyer më e freskët se kurrë dhe me një pamje shumë të kuruar, këngëtarja sapo ka lansuar një baladë të re dashurie.

“Fustani” është kënga e re e Gilit, e cila flet për një dashuri të këputur në mes, dhe përçon vuajtjen e një vajze, dashuria e së cilës po martohet me dikë tjetër.

Si gjithmonë, edhe këtë këngë të sajën e ka shkruar bashkëshorti i saj Ilir Berani ndërsa orkestrimin e ka bërë kompozitori i njohur Florent Boshnjaku. /Prive.al

https://www.youtube.com/watch?v=DBRF3CFYlBI

Artikuj të ngjashëm