Niseni vikendin me horoskopin tuaj!

By

Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të shtunën, 21 janar 2023. Yjet janë përgjithmonë në favorin tonë sot, ndërsa mësojmë të përdorim pozitivisht talentin dhe aftësitë tona.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kjo javë ka qenë e vështirë, Dashi. Ju është dashur të shuani disa zjarre dhe të lundroni në disa biseda të vështira, por keni bërë shumë mirë. Është mirë të pranoni aftësinë tuaj për t’u ngritur mbi herët që testojnë vendosmërinë tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Bari ndonjëherë është vërtet më i gjelbër në anën tjetër. Mënyra e vetme për të ditur me të vërtetë nëse do të jeni të lumtur duke bërë diçka tjetër është të shfrytëzoni një mundësi kur ju jepet. Provoni gjërat dhe shikoni.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Ju nuk mund ta ndihmoni një problem nëse nuk e dini se çfarë është. Nuk është e lehtë të marrësh 4-1-1 nga një mik që është në nevojë, por nëse përdor ndjeshmëri dhe dhembshuri, është shumë më e lehtë t’i bësh ata të ndajnë atë që po ndodh.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Është koha për të shfrytëzuar intuitën dhe emocionet tuaja të ëmbla dhe të ëmbla.

Jeta është shumë e shkurtër, ndaj është e rëndësishme të argëtoheni dhe të luani. Nëse nuk jeni tip krijues, blini një biletë për të parë një film ose për të vizituar një muze për të parë ekspozitën më të fundit në turne.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Njerëzit të vënë re edhe kur nuk po përpiqesh.

Ka diçka magnetike në personalitetin tuaj dhe mënyrën se si e mbani veten. Ju shkëlqeni nga brenda jashtë. Shkëlqimi juaj është vështirë të fshihet nga bota.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Ju jeni me fat, por fati i mirë vjen më shpejt dhe më me siguri kur keni bërë punën e nevojshme për të arritur ëndrrat tuaja.

Mos u dorëzo, Virgjëresha, kur të duket sikur jeta është e ndërlikuar. Ndonjëherë këto janë sinjale që ju jeni shumë afër arritjes së asaj që dëshironi.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Kur dikush ju thotë një të pavërtetë, është e vështirë të dini nëse mund t’i besoni përsëri. Disa prej jush duan të besojnë se kanë mësuar nga përvoja e tyre, por ka një anë prej jush që nuk dëshiron të heqë kujdesin tuaj tani.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Ndjenjat mund të jenë kaq të vështira për t’u përcaktuar, veçanërisht kur nuk jeni të sigurt se si ndiheni. Mund të mos jeni ende gati për të hyrë në një marrëdhënie plotësisht të përkushtuar. Është në rregull të duhet më shumë kohë për të njohur dikë më mirë; thjesht njoftojini ata.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Është një ditë e mrekullueshme për t’u bashkuar me miqtë ose partnerin tuaj dhe për të bërë diçka të trashë.

Luaj një lojë video ose tavoline; gatuaj një darkë të këndshme në shtëpi; shkoni për një makinë për të parë pamjet e qytetit tuaj ndërsa dëgjoni këngët tuaja të preferuara.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Është shumë dërrmuese kur filloni të pastroni rrëmujën në shtëpi, por me një plan organizativ në vend do të befasoheni këndshëm se sa i qetë është procesi në fund të fundit.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ju e dini atë që dini, por kur e kapni veten në një debat ose debat me të tjerët që mendojnë krejtësisht ndryshe nga ajo që bëni ju, mund të vendosni të shmangni konfliktin dhe në vend të kësaj të dëgjoni më shumë. Dëgjimi është një mënyrë e shkëlqyer për të kuptuar dhe eksploruar ku ka boshllëqe në mirëkuptimin tuaj të ndërsjellë. Kjo ju lejon të flisni me mençuri dhe të shmangni ndjenjat lënduese kur nuk keni ndërmend ta bëni këtë.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Njerëzit e krahasojnë veten me të tjerët dhe ju mund ta kapni veten duke bërë të njëjtën gjë për shkak të pasigurisë së pashëruar.

Mos lejoni që krahasimi t’ju bëjë të ndiheni sikur nuk mund të konkurroni. Ju sjellni aftësi unike në tryezë që mund t’ju ndihmojnë të keni sukses.

Artikuj të ngjashëm