Nis ndërtimi i shtëpisë së financuar nga Bebe Rexha në Bubq

By

Fare pak ditë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha shkoi në Bubq, një prej fshatrave më të prekur nga tërmeti.

Ajo premtoi ndërtimin e shtëpisë së shkatërruar të familjes Musa me paratë e mbledhura në kohë rekord.

Personi që kishte ngelur pa shtëpi kishte humbur për tre vjet vajzën, dy fëmijet e së cilës i rriste dhe djalin i cili u kthye në arkivol nga Italia ku shkoi me premtimin se do bënte paratë e nevojshme për një shtëpi të re.

E sot, mbi themelet e vjetra ka nisur të ndërtohet shtëpia e re.

Lajmin e ka bërë të ditur aktori Bes Kallaku me pamjet nga vendi i ngjarjes. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm