Nicki Minaj dhe bashkëshorti i saj paditen, çifti po përballen me akuza shumë serioze

By

Ylli i rap -it, Nicki Minaj dhe burri i saj, Kenneth Petty, janë paditur nga gruaja që ai u akuzua për përdhunim në vitin 1994, pasi dyshohet se e kishte ngacmuar për të hequr dorë nga historia e saj.

Gruaja, tani 43 vjeç, pretendoi se u sulmua me thikë si një 16-vjeçare në Queens, New York City, nga Petty, shkruan The Guardian, transmeton Prive.

Ai u arrestua nën dyshimin për përdhunim dhe u deklarua fajtor për tentativën e përdhunimit dhe kreu katër vjet e gjysmë burg.

Viktima ka ngritur një padi duke pretenduar se Minaj dhe Petty, të cilët kanë një djalë 11-muajsh, e kanë ngacmuar dhe frikësuar atë për ta detyruar atë të heqë dorë nga historia e saj.

Minaj, 38 vjeç, akuzohet se ka kontaktuar me familjen e viktimës dhe ka gënjyer ndjekësit e saj në mediat sociale për incidentin.

Padia, e ngritur në gjykatën e rrethit amerikan për rrethin lindor të Nju Jorkut, pretendon se Minaj i ofroi asaj 500,000 dollarë për të hequr dorë nga historia. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm