Nga tani këngëtaren e grupit “Little Mix” do ta shohim si solo artiste!

By

Këngëtarja e grupi “Little Mix” Perrie Edwards, është parë në studion e regjistrimit, pasi që “Little Mix” njoftoi se do të ‘bënin një pushim pas 10 vitesh së bashku.

“Kanë qenë 10 vite të mrekullueshme, një aventurë e mrekullueshme pa ndalesë, dhe ne mendojmë se është koha e duhur për të marrë një pushim në mënyrë që të mund të rimbushim dhe të punojmë në disa projekte të tjera”.

“Nuk mund t’ju falënderojmë sa duhet për dashurinë dhe mbështetjen tuaj të pafund që nga fillimi. Ju duam shumë të gjithëve”.

“Ne nuk po ndahemi – “Little Mix” janë këtu për të qëndruar. Kemi plane për më shumë muzikë, turne dhe performanca në të ardhmen. Ne kemi krijuar kaq shumë kujtime të paharruara me ju të gjithë dhe mezi presim të bëjmë shumë të tjera”.

“Ne jemi motra dhe do të kemi gjithmonë njëra-tjetrën dhe ju, fansat, në jetën tonë. “Little Mix” është përgjithmonë. Shihemi në turne”, përfunduan artistet.

E deri atëherë Perrie Edwards si duket do fillojë karrierën e saj si solo artiste.

Ylli, 28 vjeç, ka ndarë një video virale TikTok-un e saj në studion e regjistrimit me kompozitorin Kamille dhe producentin e diskografive Fred Again.

E pyetur nga ndjekësit nëse po regjistronte këngë e vetme, ajo thjesht u përgjigj, solo.

Vendimi i grupit për të marrë një pushim erdhi pasi anëtari i katërt Jesy Nelson, 30 vjeç, zgjodhi të largohej nga “Little Mix”.

Artikuj të ngjashëm