Nga muzika popullore, Enis Bytyqi debuton në Gjermani

By

Deri më tani ka qenë më i fokusuar në muzikë popullore e balada të ndjeshme, mirëpo Enis Bytyqi duket se ka ndërmarrë një hap tjetër në karrierë.

Artisti që dikur ishte në On Records, ka sprovuar veten në muzikë moderne por jo shqipe.

Tani e tutje duket se Enisi do të këndoj edhe në gjermanisht e projekti i parë për atje është publikuar.

Kënga mban titullin “Andere wege” dhe është krijuar nga producenti Kosovar Rzon./Prive.al

Artikuj të ngjashëm