Nga MET GALA 2019 – Çfarë nuk na panë sytë mbrëmë në tapetin e kuq

By

Tapeti i kuq i ngjarjes së famshme MET GALA, njihet si event që sjellë veshjet më të guximshme të vitit. Mbrëmja bamirëse ku një biletë kushton mbi 30 mijë dollarë, ka një histori të pasur të veshjeve të konsideruara si të rrezikshme.

Kësaj here Met Gala 2019-të, e kishte temën “Camp: Shënime të modës” dhe ka rezultuar sërish me paraqitje që na çuditën në tepihun e kuq në Muzeun Metropolitan të Arteve në New York.

Kjo është edhe hera e parë që tema e përcaktuar për veshje nuk u kuptua nga publiku, derisa yjet me paraqitjet e tyre e lanë të hapur interpretimin e gjërave që vendosën të veshin.

Kjo edhe do pritej nga Lady Gaga, u paraqit ne te brendshme!

Billy Porter, çfarë të tha mendja?

Katy Perry vendosi te dukej si shandan qirinjsh!

Ne bertitem kur e pame Jared Leton me koken e tij ne dore…

Eshte nje engjell apo Emily Ratajkowski?

Jane dashur 2000 ore per ta krijuar fustanin e Cardi B!

Artikuj të ngjashëm