Netflix rikthen “La Casa de Papel” në një tjetër version

By

“Money Heist” (i njohur në spanjisht si “La Casa de Papel”) përfundoi vitin e kaluar pas pesë sezonesh. Ai ndoqi një organizator kriminal misterioz të quajtur Profesori dhe ekuipazhi i tij i hajdutëve të aftë, ndërsa ata përpiqeshin të grabitnin në Bankën Mbretërore të Spanjës.

Shfaqja mahniti audiencën në të gjithë globin dhe u bë një nga serialet më të mëdha pas debutimit të tij në 2017.

Versioni i ri korean, i drejtuar nga Kim Hong-sun, pritet të ndjekë një komplot të ngjashëm me origjinalin.

Teaser-i për ribërjen prej 12 episodesh u jep shikuesve një paraqitje të shkurtër të kastit, i cili përfshin yje si aktori i “Squid Game” Park Hae-soo, aktorja e “Lost” Yunjin Kim dhe Jeon Jong-seo (“Burning”), të maskuar dhe me kostume të kuq.

Në vend të maskës Salvador Dali të përdorur në “Money Heist”, shfaqja e re përdor një maskë tradicionale koreane Hahoetal.

Toni ogurzi i shfaqjes së re është vendosur që në fillim të videos me një intonacion zëri: “Një grabitës që vjedh para të vogla ose vritet pasi ndiqet ose përfundon në burg. Por një grabitës që vjedh në një shkallë masive mund të ndryshojë botës dhe madje të bëhemi hero. Nga të gjitha vjedhjet e parave, ne do të ne do të bëjmë vjedhjen më të madhe deri më tani.”  /Prive.al

Artikuj të ngjashëm