Netflix publikon trailerin e parë të dokumentarit të Kanye West

By

Vështrimi i parë i dokumentarit të ardhshëm të Kanye West, Jeen-Yuhs, u publikua të shtunën në llogarinë zyrtare të Netflix në YouTube.

Gjatë klipit, reperi u pa duke përformuar me mikun dhe bashkëpunëtorin e tij, Mos Def, ndërsa shoqërohej me një grup individësh të tjerë që u mrekulluan nga aftësitë e këndimit të dyshes.

Ky dokumentar aktualisht është vendosur të dalë në shërbimin e transmetimit në vitin 2022.

Klipi filloi duke specifikuar se klipi i shfaqur ishte xhiruar në New York gati njëzet vjet më parë.

Një individ më pas i kërkon Mos Def të interpretojë këngën “Two Words”, e cila u publikua në albumin e West të vitit 2004, “The College Dropout”.

Reperi 47-vjeçar pastaj filloi vargun e tij dhe veçanërisht bërtiti bashkëpunëtorin e tij ndërsa demonstroi aftësinë e tij mbresëlënëse në lojën e fjalëve.

Kantautori fitues i Grammy vazhdoi të interpretonte pjesën e tij të këngës dhe u bë shumë më i animuar ndërsa pjesa e tij përparonte në intensitet.

Grupi i individëve të pranishëm reagoi ndaj shfaqjeve të reperëve pas përfundimit të këngës, dhe Mos Def dhe West u panë gjithashtu duke uruar njëri -tjetrin.

Një datë specifike e lëshimit nuk u dha pas përfundimit të figurës, megjithëse u shfaq një ekran me një grafik teksti që lexonte ‘së shpejti’.

Lajmet për dokumentarin u raportuan për herë të parë nga Billboard, i cili fillimisht lëshoi ​​informacione rreth projektit në prill.

Shumë tema nga jeta e interpretuesit do të shfaqen, përfshirë ofertën e tij të dështuar për presidencën e Shteteve të Bashkuara dhe vdekjen e nënës së tij, Donda West.

Aktualisht nuk dihet nëse marrëdhënia e tij me Kim Kardashian dhe jeta e tij familjare do të shfaqen në film.

Media gjithashtu raportoi se Netflix fitoi të drejtat për dokumentarin për gati 30 milionë dollarë, megjithëse Variety e kundërshtoi atë shumë.

Funksioni u drejtua nga producenti i dyshes Clarence Simmons dhe Chike Ozah, të njohur edhe si Coodie dhe Chike, të cilët më parë kanë punuar me reperin në videot muzikore për këngët e tij “Jesus Walks” (Version 3) dhe “Through The Wire”.

Ish -truproja i West, Steve Stanulis, njoftoi më parë se do të punonte në një dokumentar që do të merrte kohën e tij duke punuar si pjesë e ekipit të sigurisë së reperit.

Artikuj të ngjashëm