Nëse iu ka ikur pa e parë: Kështu e ndezi skenën e Eurovizionit Eugent Bushpepa (VIDEO)

By

Eugent Bushpepa, ia arriti që emrin Albania, ta listojë në mesin e vendeve që e siguruan natën finale në festivalin europian të këngës.

Bushpepa, do të garojë në finale të Eurovision 2018, me këngën e tij ‘Mall’, pasi performanca e dhënë të martën mbrëma u pëlqye shumë.

Përvec Bushpepës, edhe dy shqiptarë të tjerë ia kanë dalë shkëlqyeshëm në Eurovizion. Është fjala për Ermal Mërfaqëson Italinë dhe Eleni Foureira që përfaqëson Qipron.

Finalja e “Eurovision 2018” do të mbahet më 12 maj, ku do të zhvillohet gara mes 26 shteteve.

E nëse performanca e Bushpepës iu ka ikur pa e parë, atë mund ta shihni në videon më poshtë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm