Nëse doni seks të mirë hani çokollatë të zezë!

By

A e dini se çokollata e zezë çliron endorfinë ose hormonet e lumturisë në trupin tuaj?

Kështu, çokollata rrit dëshirën seksuale dhe redukton lodhjen dhe stresin.

Poashtu, çokollata e zezë vepron si një viagra natyrale që lehtëson prodhimin e oksidit nitrik në trupin tuaj për të reduktuar presionin e lartë të gjakut dhe mbindjeshmërinë dhe ju ndihmon të qëndroni më gjatë në shtrat.

Studimet kanë arritur në përfundimin se çokollata vepron si afrodiziak dhe rrit kënaqësinë seksuale për gratë.

Çokollata e zezë përmban flavonoide duke e bërë çokollatën e zezë të pasur me antioksidantë dhe një burim të shëndetshëm sheqeri. Prandaj, çokollata e zezë rrit nivelet e energjisë në mënyrë që të mund të qëndroni më gjatë në shtrat.

Gjithashtu, çokollata e zezë është një ushqim që ju ndihmon të qëndroni në ereksion pasi përmirëson qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin tuaj duke përfshirë edhe penisin, shkruan manmatters, transmeton Klankosova.tv.

Artikuj të ngjashëm