Nënë e bijë, Beyonce dhe Blue Ivy fituese në “BET Awards”

By

Blue Ivy rrëmbeu çmimin e saj të parë në “Bet Awards”, në edicionin e 20-të të eventit.

8 vjeçarja fitoi çmimin “Her” në BET natën e së Dielës për këngën e saj “Brown Skin Girl”, një bashkëpunim me nënën e saj Beyoncé, WizKid & Saint Jhn. Carter. Kjo e bën atë fituesen më të re në historinë e BET Awards.

Edhe Beyonce u nderua në ceremoninë e ndarjes së çmimeve. Ajo fitoi çmimin “Humanitarian” për punën e saj filantropike dhe përpjekjet për ndihmë në pandeminë COVID-19.

Blue Ivy Carter celebrates nomination for her first BET Award ...

Artikuj të ngjashëm