Në retrospektivë: Kjo është kënga në gjuhën angleze që mblodhi krejt estradën në 1998-tën

By

Emrat më eminentë të skenës së asaj kohe, ishin mbledhur ne një këngë të realizuar nga kompozitori e tekstshkruesi kosovar Ilir Berani.

Në vitin 1998, estrada kosovare në një këngë në gjuhën angleze, po jepte një mesazh dhe po kërkonte ndihmë për Kosovën.

Gili, Donika Gashi, Genc Salihu, Sabri Fejzullahu e Ermal Fejzullahu, Adelina Ismaili, BB Poqi, Dukagjin Lipa, Sinan Vllasaliu e plot emra të tjerë, ishin bashkuar në një këngë.

“Kosova thërret për paqe”, është titulli i këngës, ku marrin pjesë të gjithë këngëtarët më të famshëm kosovarë. /Prive.al

https://www.youtube.com/watch?v=2Gjamot8SBw&feature=player_embedded

 

 

Artikuj të ngjashëm