Në politikë me PDK-në, por ja kë përkrahë në futboll Arbana Xharra!

By

Se cilën parti politike e ka përqafuar, tashmë është bërë publike me një bujë të madhe.

Arbana Xharra, që kishte një karrierë të gjatë si gazetare, iu bashkua Partisë Demokratike.

Por kjo gazetare që la profesionin për t’iu bashkuar politikës, ka një simpati të veçantë për sportin.

Në këtë mbrëmje, ku dy gjigantë të futbollit evropian po ndeshen, Arbana Xharra s’mund të qëndronte e paanshme.

Mes Juventusit dhe Real Madridit, kjo ish gazetare ka vendosur që të përkrahë ekipin italian, që sonte ndeshet me legjendat spanjolle për titullin e Ligës së Kampionëve.

Ndoshta Arbana do i sjellë fat Juventusit me përkrahje, e ndoshta kjo ‘hajmali’ do e përcjellë edhe Partinë Demokratike në zgjedhje. /Prive.al

A post shared by ArbanaXharra (@arbanaxharra) on

Artikuj të ngjashëm