Në një ditë me Amerikën! Era Istrefi feston ditëlindjen dhe kaq vjeçe u bë

By

Sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës, festojnë 243 vjet pavarësi të shtetit ndërsa kjo shënon njërën nga festat më të rëndësishme për shtetin më të fortë të botës.

Dhe në këtë datë speciale, ka ditëlindjen edhe këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Era Istrefi.

View this post on Instagram

Me kon un, pak o problem

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on

Vajza nga Prishtina që ia doli të thyejë kufijtë me muzikën e saj, është lindur në familjen Istrefi me 25 Korrik të vitit 1994.

Era u lind në të 90-tat, në një familje të njohur kosovare për kohën, meqë ishte vajza e gazetarit të Radiotelevizionit të Prishtinës, Nezir Istrefit dhe këngëtares Syzanë Tahirsylaj.

View this post on Instagram

Pse nuk jena nuk e di jo..

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on

Artikuj të ngjashëm