Në këtë moshë dhe s’ka të ndalur, Sabri Fejzullahu publikon këngën që i flet bashkimit kombëtar

By

Këngëtari i njohur kosovar, Sabri Fejzullahu, e ka publikuar një këngë të re e cila ka motive patriotike.

Në prag të festës së 17 Shkurtit, ditës së Pavarësisë së Kosovës, këngëtari ka vendosur t’ia dedikojë një këngë popullit, duke i kënduar shqipes.

Ky projekt i ri muzikor flet edhe për bashkimin kombëtar, ndërsa klipi është realizuar në Sheshin kryesor të Prishtinës e aty shihen tek parakalojnë qytetarët e pjesëtarë të Forcave të Sigurisë në uniformë zyrtare. /Prive.al

https://www.youtube.com/watch?v=g7y7sx78iec

Artikuj të ngjashëm