Në këngën e re Yll Limani vjen ndryshe nga vetja e ndryshe nga kolegët e tij

By

Në episodin e fundit të sezonit të kaluar ishte Yll Limani.

Si asnjëherë më parë ai erdhi për të na zbuluar më shumë për këngën e tij ende të papublikuar “Buzët e Kuqe”.

Ai thekson se kjo këngë është nga më të preferuarat e tij – ndoshta edhe për faktin se paraqet në Yll më ndryshe, dhe devijon pak nga trendi aktual i muzikës në industrinë tonë.

Ai në fakt u frymëzua nga një dekadë krejt tjetër e muzikës, shembull si Dua Lipa në vitët e 70ta për albumin e saj të fundit, “Future Nostalgia”.

Ndiqni të plotë rrëfimin e këngëtarit në videon e mëposhtme teksa ai zbulon shumë detaje. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm