Në ditëlindjen e saj, Nexhmie Pagarusha merr dekoratë nga Donald Trump

By

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump e ka dekoruar këngëtaren e njohur shqiptare, Nexhmije Pagarushën.

Ceremonia e dorëzimit të medaljes së Presidentit amerikan është bërë të dielën në Tiranë nga një aktivitet ku përveç Pagarushës, merr pjesë edhe Presidenti Ilir Meta dhe diplomatë të ambasadës së SHBA-së, raporton KultPlus.

E ngulitur në mendjen e spektatorëve për këngën e famshme “Zambaku i Prizrenit”, Nexhmije Pagarusha ka mbledhur në Tiranë në ditën e 85-vjetorit të saj, figura të rëndësishme dhe intelektualë.

 

Artikuj të ngjashëm