Në ditëlindjen e parë të Ansit, Andrra rrëfen detaje të pathëna

By

Dita e sotme përbën një moment të veçantë për këngëtarin Sinan Hoxha dhe bashkëshorten Andrra Destani.

Fiks një vit më parë, në këtë botë erdhi bekimi me emrin Ansi i cili i ndryshoi përgjithmonë jetën dyshes së njohur.

E kjo ditë speciale në kalendar nuk kishte se si të mos festohet me një organizim mahnitës në prani të miqve, kolegëve e familjarëve.

Përmes një fotografie të shkrepur nga festa, ka qenë Andrra ajo që ka rrëfyer për opinionin detaje të pathëna më herët mbi emocionet e para që solli Ansi, nga ‘shqelmat’ e parë në bark e deri tek ky vit i plotë në këtë botë.

Më poshtë shkrimi i Andrrës dhe fotografia e postuar.

Lajmi i ardhjes tende ne jete ishte vula me vlere te panumert e dashurise qe na mbeshtillte mua dhe babin tend.Ndonese rrugetimi i njohjes dhe kurorezimit tone ishte i mbushur me emocione te pakufijta e thellesisht te ndjera,asgje s’ishte e barasvlefshme me lajmin qe na mbushi jeten ne menyre te papershkrueshme.Teksa ti frymoje brenda meje,perpiqesha te te imagjinoja ne teresine tende e thurja endrra te pafundme per ty.Mengjesi me zgjonte me mendime per ty e nata mbyllej me doren mbi barkun qe brenda kishte mrekulline time.Ditet i linin rradhen njera-tjetres,barku rritej e une cdo dite e me shume te ndjeja ne pafundesine time.Babi yt erdhi ne Gjermani per te mbajtur koncertin e rradhes sebashku me kolege te tij.Pergjate te gjithe koncertit,ndonese tingujt ishin te forte,dukej sikur kjo situate s’te shqetesonte aspak e ti njesoj si cdo dite flije ne barkun tim.Ama,sapo ai preku skenen e mori mikrofonin per te kenduar vargjet e para,Ti ne ate cast me dhe gjurmen tende te pare,GODITJEN TENDE TE PARE❤️
E shoh te kote te vazhdoj te shkruaj per Mrekulline e 8-te tonen.Ti je fryt i dashurise sone dhe Diell i pashtershem qe cdo dite e me shume rrezaton jetet tona.25.05.2016 Kjo esht data qe shenoi jeten time e te babin tend.Ahhhh sa shume ndiej e sa pak mund te shkruhet per ty…Ti je jete qe jetes sime i jep jete.Nuk ka lumturi me te madhe e me te prekshme teksa shoh qe une dhe babi yt,jemi perfshire me gjithsej tek Ty.Trekendeshi Sinan-Andrra-Ansi ishte gjithcka qe une kisha enderruar nje jete

Artikuj të ngjashëm