Ndonëse milioner, aktori i famshëm ka edhe një punë tjetër të zakonshme

By

Sigurisht, Noah Schnapp është një nga adoleshentët më të famshëm në botë falë rolit të tij si Will Byers në Stranger Things, i njohur si një nga shfaqjet më të transmetuara në Netflix të të gjitha kohërave. Por kjo sigurisht nuk e shfajëson aktorin nga përgjegjësitë tipike të adoleshencës – duke përfshirë një punë verore.

Në një intervistë të re me Flaunt, Noah zbuloi se gjatë verës, ai ka punuar me kohë të pjesshme si shpëtimtar në një pishinë lokale. “Është një lloj gjëje ‘vetëm për argëtim’,” shpjegoi ai për median.

“Jam rritur disi me një jetë normale, miq normalë dhe gjëra jashtë Stranger Things, kështu që më ka mbajtur me këmbë në tokë”, shtoi ai.

Pas përfundimit të verës, Noah tha se do të fillojë mësimet në Universitetin e Pensilvanisë në Filadelfia. Sipas gazetës, ai do të jetojë në konvikte në kampus me një shok dhome. Ai ka vendosur të regjistrohet në shkollën e biznesit, në vend që të ndjekë një diplomë në dramë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm