Ndonëse i dhanë fund martesës, Kanye West dizajnoi veshjen e famshme të Kim-it

By

Kim Kardashian e merr seriozisht paraqitjet e saj në Met Gala. Ajo vazhdimisht ka shkuar përpara me zgjedhjet e saj, që kur ajo së pari doli në tapetin e kuq me fustanin e lindjes tani portreti me lule Givenchy në vitin 2013.

Veshja e zezë e errët e Kardashian nga Balenciaga me maskë ishte ndryshe nga çdo gjë që Kardashian – ose dikush tjetër – kishte veshur në Met më parë. Duke errësuar plotësisht tiparet dhe fizikun e saj të famshëm, pamja i dha yllit të realitetit diçka që nuk e kishte prej kohësh: anonimitetin.

How Kanye West inspired Kim Kardashian's Met Gala 2021 look

Si një multi-Tasker i angazhuar, West aktualisht po promovon albumin e tij Donda dhe po krijon një koleksion veshjesh për Gap. Megjithatë, ai gjeti kohë për të bashkëpunuar me Demna Gvasalia të Balenciaga në një pamje të veçantë për Kardashian. Projekti top-sekret është një nga të shumtët që West ka ndërmarrë me Gvasalia kohët e fundit.

Artikuj të ngjashëm