Ndodh e papritura: Genc Prelvukaj bashkë me Memli Krasniqin

By

Rrugët e tyre u ndanë. Njëri vazhdoi me muzikën e tjetri i hyri politikës, duke marrë poste të arta qeveritare.

Por reperi Genc Prelvukaj e Ministri i Bujqësisë Memli Krasniqi, kanë ruajtur raportin e tyre miqësor për 2 dekada.

Krasnqi ka lënë anash për pak kohë fushatën, për tu takuar me mikun e tij Gencin në një njërin nga lokalet e Prishtinës.

Ata të dy janë gjenerata e parë që ka sjellë hip-hop muzikën në Kosovë dhe aso kohe e edhe tash, këngët e tyre në grupet ‘Ritmi i Rrugës’ e ‘Etno Engjujt’, janë tejet të vlefshme për këtë kulturë muzikore në vend. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm