Ndërron jetë reperi i njohur amerikan

By

Ka vdekur anëtari i njërit nga rep grupet e para në Shtetet e Bashkuara të Amerikës “The Roots”.

Malik Abdul Basit, ka vdekur në moshën 47-vjeçare.

Njoftimin e ka dhënë grupi i tij në rrjetet sociale, njofton CNN përcjell Klan Kosova.

“Me zemër të thyer e me sy të përlotur ju informojmë me keqardhje për ikjen e vëllait tonë të dashur dhe anëtarit të Roots, Malik Abdul Basit”.

Grupi nuk e tregoi shkakun e vdekjes së reperit e vdekja e tij u konfirmua edhe nga kushëriri i tij Don Champion në Twitter.

Malik B jetonte e vepronte në Filadelfia.

Artikuj të ngjashëm