Ndërron jetë aktorja e njohur e serialit “Sulejmani i Madhërishëm”

By

Sabina Toziya, aktorja e njohur në “Sulejmani i Madhërishëm” ka ndërruar jetë në moshën 75- vjeçare.

Në serialin e famshëm ajo u bë shumë e dashur për publikun në rolin e Afife Hatun, dadoja e sulltanit.

Sabina humbi jetën si pasojë e një tumori në kokë, e cila vuante prej kohësh.

E lindur në 1946 në Shkup, kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut, Toziya studioi aktrim në Teatrin Shtetëror të Shkupit. Përveç serisë televizive “Muhteşem Yüzyıl”, ajo gjithashtu mori pjesë në filmat “Bal Kaymak” dhe “Annemin Yarası”.

Sabina Toziya kimdir, kaç yaşında, nereli ve neden vefat etti? Edho'nun Hayriye Anası Sabina Toziya hastalığı neydi, öldü mü, neden öldü? İşte yaşı, hayatı ve hastalığı... - Medya Haberleri

Artikuj të ngjashëm