Ndarja trokiti në derë, përfundoi gjithçka për dyshen e njohur!

By

Ishin në lidhje tash e një vit.

Por gjithçka mori fund dhe një gjë e tillë është konfirmuar edhe nga revista e famshme amerikane People.

Çifti i famshëm, 27 vjeçarja Jennifer Lawrence dhe regjisori Darren Aronofsky 48 vjeçar, janë ndarë pasi nisën 12-të muaj më parë lidhjen romantike.

Image result for Jennifer Lawrence and Darren Aronofsky

Dyshja kishin filluar të takoheshin në shtator të vitit të kaluar pas xhirimeve të filmit Mother, dhe lidhja e tyre vazhdoi të lulëzonte pavarësisht dallimit 22 vjeçar në moshë.

Ata nuk e kishin bërë publike lidhjen, mirëpo pozuan krah njëri tjetrit në premierën e filmit “Mother” në Neë York.

Fituesja e çmimit Oscar, para lidhjes me Aronofskyn, kishte pasur një histori dashurie me aktorin Nicholas Hoult dhe vokalistin e famshëm të grupit britanik Coldplay, Chris Martin.

Ndërsa, regjisori paraprakisht ishte në një lidhje të gjatë dashurie me aktoren Rachel Weisz, me të cilën ka edhe një dalë 10 vjeçar. Ata u ndanë në vitin 2010, ndërsa aktorja ishte martuar me kolegun e saj nga filmi Dream House, Daniel Craig. /Prive.al

Image result for Jennifer Lawrence and Darren Aronofsky

 

 

Artikuj të ngjashëm